LEDENT

GABINETY STOMATOLOGICZNE

  • *pola obowiązkowe
    zarejestruj

Stomatologia dziecięca

Właściwy moment na pierwszą wizytę naszych pociech u stomatologa, to moment pojawienia się w jamie ustnej pierwszych zębów. Co ważne wizyta zrealizowana przez rodziców po pokazaniu się pierwszych zębów jest najczęściej bezbolesna i przyjemna.

Mimo wszystko, pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym jest dla dziecka ogromnym przeżyciem, dlatego też kładziemy szczególny nacisk i dbamy o to, aby kojarzyła się pozytywnie. Już po wejściu do naszej poczekalni mali Pacjenci napotykają kącik zabaw co sprawia, że oczekują na wizytę w miłej atmosferze.

Proponujemy skorzystanie z bezpłatnej wizyty adaptacyjnej, na której dziecko poznaje     lekarza i gabinetem. Oswajanie z aparaturą i fotelem ma również formę zabawy, tak aby     przyszłe zabiegi nie budziły obaw w małym pacjencie.

Leczenie zębów mlecznych

Rodzice często nie podejmują leczenia zębów mlecznych swoich dzieci, ze względu na     świadomosć, że po ich usunięciu wyrosną zęby właściwe. Wbrew obiegowym opiniom zęby     mleczne trzeba leczyć tak samo jak zęby stałe. Przedwczesna utrata zęba mlecznego     powoduje zbyt szybkie wyrżnięcie się zębów właściwych, co prowadzić może do     powstawania poważnych wad zgryzu. Poza tym są one tak samo unerwione jak zęby stałe,     zatem zwlekając z leczeniem "mleczaków" narażamy dziecko na ból.

Większość zabiegów leczenia zębów mlecznych wykonywana jest przy miejscowym     znieczuleniu, które może mieć formę żelu o owocowym smaku, co z pewnością     zminimalizuje strach małego pacjenta. Dysponujemy również bezbolesnym komputerowym     znieczuleniem wykonywanym przy pomocy systemu The Wand.    Do zębów mlecznych     często zakładane są kolorowe wypełnienia. Mały pacjent może sam zadecydować jaki kolor     plomby chce mieć- pomarańczową, różową z brokatem, niebieską, złotą, fioletową, zieloną czy żółtą.

Profilaktyka próchnicy

Dzieci są tą grupą, która jest najbardziej podatna na próchnicę. Głównie w przypadku zębów     niedojrzałych, które z powodu niskiego poziomu mineralizacji narażone są na atak. Dlatego     warto w tym okresie wykonywać częstsze wizyty kontrolne.

Dodatkowo by ochronić naszych pacjentów przed próchnicą oferujemy różne działania profilaktyczne:

  • lakierowanie zębów
  • lakowanie bruzd
  • lapisowanie

Pamiętajmy, że stałe i regularne wizyty  przyzwyczajają do kontaktów ze stomatologiem i pomagają kształtować u dziecka potrzebę dbania o własne zęby.


plende