LEDENT

GABINETY STOMATOLOGICZNE

  • *pola obowiązkowe
    zarejestruj

Endodoncja

Endodoncja - leczenie kanałowe jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Dzięki nowoczesnej endodoncji możliwe jest wyleczenie zębów, które kiedyś kwalifikowały się do usunięcia, bez szans na wyleczenie.

Leczenie kanałowe polega na otwarciu komory zęba i dokładnym usunięciu zainfekowanej bądź martwej miazgi, która znajduje się wewnątrz korony i kanałach korzeniowych zęba, następnie wypełnieniu przestrzeni specjalnym materiałem i ponownym zamknięciu.
Nowoczesne leczenie kanałowe wymaga specjalistycznego sprzętu oraz dużego doświadczenia po stronie stomatologa. Dysponujemy aparaturą, która pozwala na dokładną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia kanałowego oraz mikroskopem, który jest obecnie  najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem przeznaczonym do tego typu zabiegów.

Do leczenia endodontycznego wykorzystujemy urządzenie Raypex do precyzyjnego pomiaru długości kanału korzeniowego umożliwiające bardzo dokładne wypełnienie kanału podczas jednej wizyty.

Mikroskop zabiegowy umożliwia znalezienie dodatkowych, wcześniej niewidocznych kanałów, zobliterowanych kanałów (wąskie, niedrożne lub zakrzywione kanały) lub usunięcie złamanych narzędzi. Zastosowanie mikroskopu przynosi ogromne korzyści zarówno podczas diagnostyki jak i w trakcie leczenia – dobry wgląd w pole zabiegowe prowadzi do trafnego rozpoznania i skutecznego leczenia. Mikroskop pozwala lekarzowi zajrzeć do wnętrza kanału korzeniowego i skutecznie go opracować. Zwiększa to skuteczność i bezpieczeństwo leczenia, pozwala na wykonanie zabiegów, które "nieuzbrojonym okiem" byłyby niewykonalne.
Skuteczność zabiegu można ocenić już po jego zakończeniu wykonując zdjęcie RTG na miejscu w naszej Pracowni RTG.


plende